תיירות בים המלח

אחד מיעדי התיירות הקסומים, הפופולאריים וכמובן הבריאים שתוכלו למצוא בארץ ובעולם בכלל נמצא דווקא בנקודה הכי נמוכה על הגלובוס אצלנו בישראל וזהו ים המלח. ים המלח המכונה אצל רבים גם ים המוות, וזאת בגלל החוסר יכולת של כל בעל חיים חי ונושם לחיות בים זה. אז מהם הדברים שמאפיינים את התיירות שחיה ובועטת באזור ים המלח ומהם הדברים החשובים שכדאי לכם לשים אליהם לב לפני שאתם נוסעים לאזור ומתכננים את הטיול הקרוב.

 

 

ים המלח – האטרקציה הפופולארית באזור
אין ספק שאחת מהסיבות העיקריות שבגללה מרבית מהנופשים והמטיילים הישראלים או התיירים מגיעים לאזור עין בוקק זה קודם כל בשביל "ים המלח" ורק אחר בשביל הדברים האחרים שנמצאים באזור. בקצרה ועל קצה המזלג נסביר ונאמר שים המלח עצמו האגם המלוח ביותר בעולם שממוקם על הבקע של השבר הסורי האפריקני. רבים שואלים מהו הגובה הגיאוגרפי של האזור, אז ניתן להגיד בוודאות שגובהו 427- , אך חשוב כמובן לציין שגובהו יורד עם מדי שנה ושנה לצערנו הרב בממוצע של מטר עד מטר וחצי לאורך שנה. המקום נחשב לאחד מאוצרות הטבע החשובים ביותר של מדינת ישראל, כאשר בין היתר מהווה את אחד מההכנסות הכלכליות הן בזכות התיירות שקיימת באזור והן בגלל מפעלי ים המלח המייצאים את מוצריהם ברחבי העולם.

 

 

ואיפה ישנם במהלך החופשה באזור?
אלו שמגיעים ליום אחד של בילוי באזור אינם זקוקים לאירוח ולינה, אך לא מעט מאלו המחליטים להגיע ולבקר באזור, מגיעים בעיקר לתקופה של מספר לילות כאשר כיום מרבית מהנופשים הישראלים מגיעים ללילה אחד עד שתי לילות, בעוד ניתן לראות שתיירים מגיעים לפעמים לתקופות של חמישה ואפילו שבוע ימים. בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר בעבור כל אחד היורד לאזור זה ללון ולהתארח באזור מלונות ים המלח, שנחשבים כיום למקומות הלינה המועדפים על ידי 95% מהאוכלוסייה המגיעה לאזור, 5 האחוז הנותרים בדרך כלל הם אלו המגיעים ללון בצימרים הפרוסים באזורים רחוקים יותר, כפרי נופש ואירוח בקיבוצים הנמצאים בסביבה, כגון: קיבוץ אלמוג, קליה וכו… או לחילופין תמיד תוכלו למצוא את אלו שמגיעים עם אוהל ושק שינה בשביל ליהנות מקמפינג על רצועת החוף של ים המלח. מרבית מהמלונות באזור הם מלונות ספא ברמת חמישה וארבעה כוכבים כפי שמאופיין המקום כמובן, שזה גם מה שמביא אותנו לחלק המעניין והעיקר שזה הספא והבריאות שבאזור.

 

 

ספא, טיפולים ובריאות בים המלח
אחד מהמאפיינים הבולטים שבגללם ניתן לראות תנועת תיירים ונופשים גדולה יחסית מדי יום ביומו לים המלח, זה כמובן בגלל הנושא של בריאות וספא. כל בתי מלון שפועל באזור מפעיל מרכז ספא ייחודי משלו, כאשר מרכזי הספא האלו כוללים בנוסף לחדרי טיפולים מודרניים גם בריכות מי ים המלח, ג'קוזי, סאונות ובריכות מי קרח לאמיצים. כמובן שגם אלו המגיעים לשהייה של יום אחד בלבד יכולים ליהנות מחוויות הספא, החל מרכישת בוץ באופן עצמאי, מריחה ושטיפה עצמאית בחופים, חוף מינרל שהינו חוף המוגדר כחוף ספא שאליו מגיעים בדרך כלל אלו הרוצים ומעוניינים ליהנות מטיפולים, סדנאות רוחניות של יוגה ועוד. עצם השהייה עצמה בתוך מי ים המלח היא כבר טיפול ספא בפני עצמו, כאשר במי הים עצמם יש מגנזיום ומינראליים שהכרחיים לבריאות הגוף והנפש.

 

 

לסיכום
ים המלח כפי שידוע לכולנו הוא אחד מאזורי התיירות היפים והפופולאריים בישראל הממוקם גיאוגרפית בדרום בעין בוקק, באזור תיירות שבעיקר מאופיינת על ספא ובריאות, כאשר כיום נעשים מאמצים רבים של משרד התיירות לפתח ולשקם את האזור בגלל בעיית ירידת מפלס הים ובולענים שפועלים באזור וגורמים לסכנה ממשית לשוהים באזור זה. אנו ממליצים כל עוד אפשר לנסוע ככל שאפשר וליהנות מים המלח ומהאזור כולו, כי בנינו…אין לדעת מתי יעלם לנו הים הזה וחשוב שננצל אותו כל עוד אנחנו יכולים.

תגיות למאמר:

ים המלח תיירות, תיירות בים המלח, תיירות ים המלח,
צימרים מומלצים
הצימר של מרסל
צימר יכול לשפר את חיי
צימר 1
צימר יכול לשפר את חיי
מסעדות מומלצות
מסעדת רואיל
כמעט 14 שנה שנהנים תושבי
כל הזכויות שמורות 2008-2013 © גריפו מדריך תיירות ברמה אחרת