איך להתכונן לטיול עם רכב בארץ

טיול עם רכב, רכב שטח או רכב רגיל, ברחבי הארץ זו חוויה מקסימה ומיוחדת. הנהיגה משרה על הנהג ועל הנוסעים האחרים, הרגשת חופש ומאפשרת להם לבקר במקומות מיוחדים ולראות את נופי הארץ בכל עונות השנה. נשאלת השאלה, כיצד מתכוננים לטיול שכזה על מנת שהטיול יהיה מוצלח? ובכן, להלן מספר טיפים:

 
הכנת רשימת ציוד – רשימה זו מחויבת המציאות, בלעדיה אין ספק שיחסר לכם ציוד רב בזמן הטיול. על הציוד לכלול לא רק מזון ומים אלא גם כלי עזר לתיקון תקלות פעוטות, קרם הגנה מהשמש, טלפון נייד עם אפליקציית מפות, ציוד שינה, כבל גרירה, אוהל, מזרון, חומר דוחה יתושים ועוד כהנה וכהנה… ולא לשכוח גם פינג'אן וקפה, בלעדיהם לא יוצאים לדרך. בנוסף, חשוב לבדוק שהרכב נמצא במצב תקין, בדקו את המצב המכאני ובמיוחד וודאו שלא חסר אוויר בגלגל הרזרבי ובכל אותם צמיגים לרכב.

 

אחרי יום שלם של נסיעה, בכביש או בשטח, ברור שצריך גם למצוא מקום לינה בטבע. לשם כך יש להתארגן מראש לחניית לילה. יש למעשה מספר אפשרויות לקמפינג, חלקם בתשלום וחלקם ללא תשלום.
לגבי אלה שהם ללא תשלום. למי מאיתנו אין מכר או חבר או בן משפחה המתגורר בקיבוץ או במושב? גם אם לא יצרתם איתו קשר בשנים האחרונות, יש לכם כעת סיבה טובה לחידוש הקשר. בנוסף, יש בישראל מעל ל-150 חניונים ללא תשלום. ברובם יש מים זורמים אך אין בהם שירותים.

 

במקביל, יש בארץ כ-70 אתרים בתשלום שכוללים הכול (חשמל, מים זורמים ושירותים), והם פרושים לאורכה ולרוחבה של המדינה. את כל הפרטים ואת מיקומו של כל אתר קמפינג ניתן למצוא בקלות בחיפוש בגוגל תחת המילים אתרי קמפינג חניוני לילה. כשמתכננים את הטיול הממונע ומתכננים לנסוע גם בדרכים לא סלולות (נסיעת שטח) רצוי מאד לוודא שאותם צמיגים לרכב הם תקינים ולא שחוקים. בנוסף, עדיף לא לצאת לשטח לבד, משום שבמקרה שנתקעים חשוב שיהיה במקום מישהו שיסייע לגרור את הרכב שנתקע או שיזעיק עזרה במידת הצורך.

 

גם מי שאין לו רכב שטח והוא מבקש לטייל בארץ ברכב רגיל, יוכל למצוא אתרים ומסלולי טיול מדהימים. למשל, יער ביריה בצפון או כביש הערבה בדרום, טיול בגולן ובכפרי הדרוזים בגליל או בפארק תמנע בדרום. ביניהם ישנם עשרות אם לא מאות מסלולים לטיול ברכב רגיל. גם כאן ניתן למצוא מידע מפורט ברשת האינטרנט.

תגיות למאמר:

השכרת רכב בישראל, טיולים בארץ, רכב,

קרא עוד על...

צימרים מומלצים
הצימר של מרסל
צימר יכול לשפר את חיי
צימר 1
צימר יכול לשפר את חיי
מסעדות מומלצות
מסעדת רואיל
כמעט 14 שנה שנהנים תושבי
כל הזכויות שמורות 2008-2013 © גריפו מדריך תיירות ברמה אחרת